Ўзбекистон ва Франция ишбилармонлари ўртасидаги ҳамкорлик мустаҳкамланмоқда
Бугун, 18 март куни Бизнес-омбудсман девонида Франция-Ўзбекистон иқтисодий палатаси (CEFO) аъзолари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувдан кўзланган асосий мақсад икки давлат ўртасидаги савдо-иқтисодий алоқаларни янада ривожлантириш ва инвестицион лойиҳалар амалга ошишига амалий кўмаклашишдир.
Мулоқот давомида томонлар савдо-сотиқ, инвестиция ва тадбиркорлар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш каби долзарб масалаларни муҳокама қилдилар. Шунингдек, ишбилармонлик муҳитини яхшилаш ва инвестицияларни жалб қилиш бўйича ўзаро фикр алмашилди.
Маълумот учун: Бугунги кунда Франция-Ўзбекистон иқтисодий палатаси таркибида 60 га яқин француз компаниялари рўйхатдан ўтган.
Бизнес-омбудсман Ўзбекистон Республикасида фаолият олиб борувчи ҳар қандай тадбиркорлик субъектларининг давлат органлари билан муносабатлардаги қонуний ҳуқуқларини ҳимоя қилади.