Асоссиз ҳисобланган 90 млн сўмлик тўлов бекор қилинди
Сурхондарё вилоятида фаолият юритувчи "Санжар инвест" МЧЖ (номи ўзгартирилган) электр ҳисоблагични қайта текширишда амалий ёрдам сўраб Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Аниқланишича, "Ўзэнергоинспекция" ходимлари томонидан жамиятга нисбатан электр энергиясидан фойдаланиш бўйича текширув ўтказилиб, 2023 йилдан бошлаб 1 фаза ишламаяпти деган асос билан қўшимча 90 млн сўм ҳисоблаб, далолатнома тузилган.
Бизнес-омбудсман девони аралашуви билан "Ўзэнергоинспекция"нинг Сурхондарё вилояти бошқармаси ва "Energosavdo" МЧЖ Термиз шаҳар бўлими мутахассислари иштирокида жамиятга тегишли электр ҳисоблагич қайта кўрикдан ўтказилди.
Натижада дастлабки ҳисоб-китобларда йўл қўйилган хатолик тузатилди ва тадбиркорга асоссиз равишда юклатилган молиявий юкдан халос бўлишга ёрдам берилди.
In the conditions of complex economic transformations, if obstacles and restrictions in the activities of entrepreneurs are removed, we will provide them with real assistance