Тадбиркорнинг масаласи Бизнес-омбудсман аралашуви билан ҳал бўлди
Бухоро вилоятида фаолият юритувчи “OBI HAYOT” МЧЖ раҳбари Мажбурий ижро бўлими ходимлари ҳаракатсизлигидан норози бўлиб Бизнес-омбудсманга мурожаат қилган.
Маълум бўлишича, жамият Пешку туман халқ таълими бўлимидан қарздорликни ундиришда амалий ёрдам сўраган.
Жамият раҳбарининг мурожаатида кўрсатилган ҳолатлар бўйича вакил девони ходимларининг аралашуви билан Пешку туман Мажбурий ижро бўлими иш юритувидаги ижро иши бўйича корхона ҳисоб рақамига 152 000 000 (бир юз эллик икки миллион) сўм қарздорлик тўлиқ кўчириб берилиши таъминланди ҳамда мурожаат ижобий ҳал қилинди.
Пешку туман Мажбурий ижро бўлими томонидан ҳеч қандай ундирув чоралари кўрилмаганлиги сабабли амалий ёрдам бериш юзасидан Бизнес-омбудсманга мурожаат қилгандим.
Йўллаган мурожаатим бўйича Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича Вакил томонидан тез фурсатда масалам ижобий ҳал қилиб берилди, – дея миннатдорлик билдирган жамият раҳбари.

При вмешательстве Бизнес-омбудсмана разрешена проблема предпринимателя
Руководитель ООО «OBI HAYOT», осуществляющего деятельность в Бухарской области, обратился к Бизнес-омбудсману с жалобой на бездействие сотрудников Бюро принудительного исполнения.
Согласно фактам обращения, Общество обратилось за практической помощью во взыскании задолженности с Пешкунского районного отдела народного образования.
По указанным в обращении обстоятельствам, при вмешательстве сотрудников аппарата Бизнес-омбудсмана, задолженность в размере 152 000 000 (сто пятьдесят два миллиона) сумов была переведена на счет Общества по исполнительному делу Пешкунского районного Бюро принудительного исполнения, и обращение было разрешено в пользу предпринимателя.
«Я обратился к Бизнес-омбудсману за практической помощью, так как никаких мер по взысканию со стороны Пешкунского Бюро принудительного исполнения не принималось.
По моему обращению Уполномоченный при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства оперативно разрешил мой вопрос», – выразил свою благодарность руководитель Общества.