Ижтимоий тармоқларда Андижон вилоятининг Бўстон туманида фаолият юритувчи тадбиркорнинг мулк ҳуқуқлари бузилганидан норози бўлиб қилган мурожаати ёритилган эди.
Маълум бўлишича, Андижон вилояти Бўстон туманида 1500 кв.метрда жойлашган ер участкаси аукцион савдоларига чиқарилган ва “Avto sozlash metan gaz” МЧЖ аукцион танлов ғолиби деб топилган.
Мурожаатда “Avto sozlash metan gaz” МЧЖ таъсисчиси юқоридаги ер участкаси ер майдони чегараларига аниқлик киритилишида амалий ёрдам сўраган. Давлат кадастрлари палатаси Андижон вилояти бошқармаси мутахассислари томонидан амалга оширилган ўлчов ишлари натижасида Жамият таъсисчиси томонидан 800 кв.метр ва 1500 кв.метр ер майдонларидан ташқари 2273 кв.метр ер майдонлари тегишли ҳужжатларисиз фойдаланиб келаётгани аниқланган.
Ўз навбатида, мурожаатга асосан бугунда Кадастр агентлигининг вилоят бошқармаси томонидан Жамиятга тегишли ер майдони бўйича якуний хулосага келиш бўйича ишлар олиб борилмоқда.

Результаты обращения предпринимателя Андижанской области
В соцсетях распространилось обращение предпринимателя, осуществляющего деятельность в Бостонском районе Андижанской области, с жалобой на нарушения прав собственности.
Согласно данным, на аукционные торги был выставлен земельный участок, расположенный в Бостонском районе Андижанской области, площадью 1500 квадратных метров, а победителем торгов стало ООО «Avto sozlash metan gaz».
В обращении учредитель ООО «Avto sozlash metan gaz» просил практической помощи в уточнении границ вышеуказанного земельного участка. В результате замеров, проведенных специалистами Андижанского областного управления Палаты государственных кадастров, установлено, что учредителем Общества, помимо 800 квадратных метров и 1500 квадратных метров земли, используется 2273 кв. метров земельного участка без соответствуюих документов.
В свою очередь, на основании обращения, сегодня региональным управлением Кадастрового агентства осуществляется работа по окончательному заключению по земельному участку, принадлежащему Обществу.