Суҳбатда Бизнес-омбудсман ўринбосари Ж. Урунов, Ўзбекистон-Туркия ишбилармонлар уюшмаси (UTID) ҳамда Туркия ҳамкорлик ва мувофиқлаштириш агентлигининг Ўзбекистондаги офиси вакиллари ва Ўзбекистонда фаолият юритувчи турк тадбиркорлари иштирок этдилар.
Учрашув давомида турк ишбилармонларига Бизнес-омбудсманнинг тадбиркорларни ҳуқуқларини ҳимоя қилиш борасидаги фаолияти, мамлакатда тадбиркорларга кўмаклашадиган давлат идоралари, шунингдек давлат томонидан бизнес учун яратилган имкониятлар бўйича батафсил маълумот берилди.
Ўз навбатида туркиялик тадбиркорлар Ўзбекистонда ишбилармонлик муҳитининг салмоқли салоҳиятини қайд этиб, давлат органларининг тадбиркорликни ривожлантириш соҳасидаги фаолияти билан янада яқиндан танишишдан манфаатдор эканликларини билдирдилар. Учрашув якунлари бўйича давлат органлари ва мамлакатимиздаги хорижий тадбиркорларнинг ўзаро алоқаларини янада ривожлантириш чора-тадбирлари муҳокама қилинди.

Организована беседа с турецкими предпринимателями в Узбекистане
На встрече приняли участие заместитель Бизнес-омбудсмана Ж. Урунов, представители Союза бизнесменов Узбекистана и Турции (UTID) и Турецкого агентства по сотрудничеству и координации, а также турецкие предприниматели, осуществляющие деятельность в Узбекистане.
В ходе встречи турецким предпринимателям была предоставлена подробная информация о деятельности Бизнес-омбудсмана по защите прав предпринимателей, о деятельности государственных органов, оказывающих содействие предпринимателям в стране, а также возможностях, создаваемых государством для бизнеса.
В свою очередь, турецкие предприниматели отметили существенный потенциал деловой среды в Узбекистане, а также выразили заинтересованность в дальнейшем ознакомлении с деятельностью государственных органов в сфере развития предпринимательства. По итогам встречи обсуждены меры по дальнейшему взаимодействию государственных органов с иностранными предпринимателями в стране.