Бизнес-омбудсман ўринбосари Жамшид Урунов Нижегород вилояти губернатори ўринбосари А. Г. Саносян ва вилоятнинг Бизнес-омбудсмани П. М. Солодкийлар билан учрашди. Учрашув Тошкент шаҳрида бўлиб ўтаётган “ИННОПРОМ. Марказий Осиё” кўргазмаси доирасида ташкил этилди.
Учрашувда Нижегород вилояти вакиллари томонидан Ўзбекистонда ишлаб чиқариш соҳаси жадал ривожланаётгани таъкидланди. Хусусан, мамлакатимизда ёғ-мой маҳсулотлари, балиқ еми, қурилиш материалларини ишлаб чиқариш йўлга қўйилганлигига алоҳида эътибор қаратилди.
Шу билан бирга, тадбиркорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича ўзаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш масалалари ҳам муҳокама қилинди. Хусусан, Тошкент шаҳрида Нижегород вилояти ҳукумати ваколатхонаси очилиши режалаштирилаётганлиги сабабли Бизнес-омбудсман билан яқин ҳамкорликни амалга оширишни истиқболлари, Ўзбекистондаги россиялик тадбиркорларга кўмаклашиш ва уларга консультатив ёрдам бериш чоралари муҳокама қилинди.
Учрашув якунлари бўйича Ўзбекистон ва Россия тадбиркорлари ўртасида ҳамкорликни ўрнатиш, турли йўналишларда ўзаро тажриба алмашиш ва тадбиркорликни ривожлантириш мақсадида яқин алоқаларни ўрнатиш масалалари кўриб чиқилди.

Ж. Урунов встретился с представителями Нижегородской области
Заместитель Бизнес-омбудсмана Жамшид Урунов встретился с заместителем губернатора Нижегородской области А. Г. Саносяном и региональным Бизнес-омбудсманом П. М. Солодкием. Встреча прошла в рамках выставки «ИННОПРОМ. Центральная Азия», проходящей в городе Ташкенте.
В ходе встречи представителями Нижегородской области отмечены высокие темпы развития сферы производства в Узбекистане. В частности, особо подчеркнуто налаживание в стране производства масложировой продукции, кормов для рыбы, а также строительных материалов.
В продолжении встречи обсуждены вопросы укрепления сотрудничества в сфере защиты прав предпринимателей. В частности, в свете открытия в Ташкенте представительства правительства Нижегородской области, стороны обсудили перспективы тесного взаимодействия с Бизнес-омбудсманом, а также  меры по поддержке и оказанию консультативной помощи российским предпринимателям в Узбекистане.
По итогам встречи рассмотрены вопросы налаживания тесного контакта между предпринимателями Узбекистана и России в целях установления делового партнерства, обмена опытом в разных сферах и развития предпринимательства.