Бизнес-омбудсман 95 нафар тадбиркорларнинг фаолиятини ўзбошимчалик билан чеклаш ҳолатларини бартараф этди
Чортоқ ва Мингбулоқ туманларида жойлашган 95 та умумий овқатланиш корхоналари ва кўнгилочар объектларининг раҳбарлари фаолиятидаги чекловлардан норози бўлиб Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Хусусан, Чортоқ ва Мингбулоқ туман ҳокимларининг фармойишлари билан ушбу туманлардаги умумий овқатланиш корхоналари ва кўнгилочар объектларининг фаолияти кечки соат 23.00дан кейин чекланган эди.
Таъкидлаш лозим, Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-5113-сон қарорига мувофиқ, барча тадбиркорлик субъектларига жамоат хавфсизлиги қоидаларига қатъий риоя қилган ҳолда 24 соат мобайнида туну кун фаолият юритиш ҳуқуқи берилган.
Бизнес-омбудсман томонидан Наманган вилояти ҳокимлигига Тақдимнома киритилиши натижасида Чортоқ ва Мингбулоқ туманларидаги тадбиркорлик субъектларининг фаолиятидаги чеклов бекор қилинди.
Ҳурматли тадбиркорлар, шунга ўхшаш ҳолатларга дуч келаётган бўлсангиз, мурожаатингизни қуйидаги манзилга юборишингиз сўралади: info@biznesvakil.uz.

Бизнес-омбудсман устранил случаи своевольного ограничения деятельности 95 предпринимателей
Руководители 95 предприятий общественного питания и развлекательных объектов, осуществляющих деятельность в Чартакском и Мингбулакском районах, обратились к Бизнес-омбудсману с жалобой на ограничения в их деятельности.
В частности, распоряжениями хокимов Чартакского и Мингбулакского районов деятельность предприятий общественного питания и развлекательных объектов, расположенных в данных районах, была ограничена после 23.00 часов вечера.
Следует отметить, что в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-5113, всем субъектам предпринимательства предоставлено право осуществлять деятельность круглосуточно в течение 24 часов при строгом соблюдении правил общественной безопасности.
В результате Представления, внесённого Бизнес-омбудсманом в хокимият Наманганской области, ограничения на деятельность субъектов предпринимательства в Чартакском и Мингбулакском районах были сняты.
Уважаемые предприниматели, если Вы столкнулись с подобными случаями, просим направить своё обращение по указанному адресу: info@biznesvakil.uz.