Бугун халқаро медиа холл доирасида “Қулай
Тадбирда, Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов, Инвестициялар ва ташқи савдо вазири ўринбосари Лазиз Кудратов, Молия вазири ўринбосари Одилбек Исоқов, “Корзинка.уз” таъсисчиси Зафар Хошимов, “Dekos” корхона директори Хасан Мамасаидовлар спикерлар сифатида иштирок этишди.
Ўз нутқида Дилмурод Касимов томонидан мамлакатимизда иқтисодий секторни ривожлантириш ва бизнесни қўллаб-қувватлаш устувор вазифаларга айланганлиги алоҳида таъкидланди. Хусусан, сўнгги йилларда ўтказиладиган текшириш турлари кескин камайтирилди, тадбикорларнинг жавобгарлик масаласи либераллаштирилди, давлат томонидан тадбиркорларни қўллаб-қувватлаш мақсадида бир қатор имтиёзлар берилди. Ушбу чора-тадбирлар натижасида 2020 йилда 195 мингта, жорий йилнинг ўтган 9 ойида эса 147 мингта янги тадбиркорлик субъектлари ташкил этилди.
Ўз навбатида, тадбиркорларнинг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш, уларга ўз фаолиятини бошлашига кўмаклашиш, шунингдек, тадбиркорлик фаолиятига ортиқ аралашувнинг олдини олиш орқали ишбилармонлик муҳитини яхшилашда Бизнес-омбудсман институтининг ўрни ҳам қайд этилди.

в рамках международного медиа холла состоялось обсуждение на тему «Благоприятная
На мероприятии спикерами выступили Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов, заместитель министра инвестиций и внешней торговли Лазиз Кудратов, заместитель министра финансов Одилбек Исаков, основатель «Корзинка.уз” Зафар Хошимов, директор компании «Dekos» Хасан Мамасидов.
В своем выступлении Дилмурод Касимов особо отметил приоритетность сектора экономики в нашей стране и меры по поддержке бизнеса. В частности, за последние годы заметно сокращены виды проводимых проверок, либерализован вопрос ответственности предпринимателей, государством предоставлен ряд льгот для поддержки предпринимательства. В результате данных мер в 2020 году было создано 195 тысяч новых субъектов предпринимательства, а за последние 9 месяцев текущего года – 147 тысяч.