6 апрель куни Бизнес-омбудсман ўринбосари Ж.Урунов Челябинск вилоятида тадбиркорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича Вакил А. Н. Гончаров билан учрашди.
Учрашув давомида томонлар тадбиркорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, мавжуд тўсиқларни аниқлаш ва бартараф этиш, шунингдек жозибали ишбилармонлик муҳитини яратиш соҳасида тажриба алмашдилар.
Шу билан бирга, томонлар тадбиркорлик субъектларига уларнинг муаммоли масалаларини ҳал қилишда, уларнинг қонуний манфаатлари ва ҳуқуқларини икки давлат ҳудудида тиклашда самарали ёрдам кўрсатиш учун маълумот алмашишга тайёрлик билдирди.

6 апреля состоялась встреча между заместителем Бизнес-омбудсмана Ж. Уруновым и Уполномоченным по защите прав предпринимателей в Челябинской области А. Н. Гончаровым.
В ходе встречи стороны обменялись опытом в сфере защиты прав предпринимателей, выявлении и устранении существующих препон, создании привлекательной предпринимательской среды.
Вместе с тем, сторонами выражена готовность в оказании эффективного содействия субъектам предпринимательства в разрешении их проблемных вопросов, восстановлении их законных интересов и прав на территории двух стран.