Бизнес-омбудсман кредит муддатларини узайтириш тўғрисидаги мурожаатларни ўрганмоқда
Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари Ж.Қўчқоровнинг раҳбарлигида 2021 йил 3 апрелда ўтказилган сайёр қабулда қишлоқ хўжалиги соҳасида фаолият кўрсатувчи бир қатор тадбиркорлар томонидан олинган кредитлар муддатини узайтиришда амалий ёрдам бериш сўраб мурожаат қилганлар.
Сайёр қабулда берилган топшириққа асосан Бизнес-омбудсман девонининг ходимлари ва “Миллий банк” АЖ мутасаддилари томонидан жорий йилнинг 5 апрель куни тадбиркорлар билан учрашув ўтказилди.
Сайёр қабулда тадбиркорлар томонидан коронавирус пандемияси сабабли ўрнатилган чекловлар натижасида режалаштирилган фойда кўрсаткичларини бажара олмаганлиги ва молиявий аҳволи ёмонлашганлиги сабабли кредитлар муддатини 3-5 йилга узайтиришда амалий ёрдам бериш сўралди.
Мураккаб иқтисодий ўзгаришлар шароитида тадбиркорлар фаолиятидаги ҳар қандай тўсиқ ва чекловлар олиб ташланса, уларга ҳақиқий ёрдам берган бўламиз