Жорий йилнинг 20 июль куни Ташқи савдо, инвестициялар, маҳаллий саноатни ривожлантириш ва техник жиҳатдан тартибга солиш масалалари бўйича Ҳукумат комиссияси Қўқон шаҳридаги тадбиркорлар билан учрашди.
Ўзаро самимий мулоқот майдонига айланган учрашувга Ҳукумат комиссиясининг вазирликлар, идора ва тармоқ бирлашмалари ҳамда тижорат банклари раҳбарларидан иборат таркиби ҳам жалб этилди.
Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов иштирок этган учрашувда Фарғона вилоятининг турли шаҳар ва туманларидан келган 60 дан зиёд тадбиркорлар қатнашиб, улар мутасаддиларга ўз мурожаатларини йўллашди, фикр ва таклифларини етказишди.

20 июля текущего года в Коканде состоялась
На встрече, ставшей площадкой для взаимного диалога, были привлечены члены Правительственной комиссии, руководители министерств, ведомств и отраслевых объединений, а также коммерческих банков.
Во мероприятии, в которой также присутствовал Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов, приняли участие более 60 предпринимателей из разных городов и районов Ферганской области.
В ходе диалога предпринимателями были подняты вопросы касательно кредита, субсидии, налога на добавленную стоимость, электроэнергии и другие. Правительственной комиссией были поставлены задачи по их решению перед профильными министерствами и ведомствами.