Наманган вилоятида вилоят ҳокими, Бизнес-Омбудсман ҳамда Савдо саноат палатаси вакилларининг «Тадбиркорлар кенгаши» аъзолари ҳамда маҳаллий ва хорижий инвесторлар билан учрашуви бўлиб ўтди.
Наманган туманидаги «Элита» уруғчилик шийпонида бўлиб ўтган йиғилишда 100 га яқин тадбиркорлик субъектлари, Инвестициялар ва ташқи савдо бошқармаси масъул ходимлари, шунингдек, тижорат банкларининг ҳудудий бошқармалари, ташкилот ва идоралар раҳбарлари иштирок этди.
Йиғилиш давомида мазкур билдирилган масалаларнинг 10 дан ортиғи тезкорлик билан ҳал этилди. Бошқа мурожаатлар бўйича ҳам тегишли мутасаддиларга топшириқлар берилиб, ижроси назоратга олинди.

В Наманганской области состоялась встреча хокима области, представителей Аппарата Бизнес-омбудсмана и Торгово-промышленной палаты с членами «Совета предпринимателей» и местными и иностранными инвесторами.
В совещании, состоявшемся в семеноводческом стане «Элита» Наманганской области, приняли участие около 100 субъектов предпринимательства, должностные лица Управления инвестиций и внешней торговли, а также руководители областных управлений коммерческих банков, организаций и ведомств.
В ходе встречи было оперативно решено более 10 поднятых вопросов. По остальным обращениям были даны поручения соответствующим должностным лицам, и их исполнение принято на контроль.