Жорий йилнинг 19 июль куни Андижон вилоятининг “Андижон Фарм” иқтисодий зонаси ҳудудида Ҳукумат комиссиясининг тадбиркорлар билан учрашуви бўлиб ўтди.
50 дан ортиқ тадбиркорлар иштирок этган тадбирда инфратузилмани яхшилаш, лицензия олишдаги қийинчиликлар, экспортдаги чекловлар, шартномавий муносабатларни бажариш, айланма маблағларни шакллантириш учун кредит ажратиш каби ўнлаб масалалар тингланди.
Шунингдек, учрашувда тадбиркорлар ҳуқуқлари ва қонуний манфаатлари ҳимояси билан боғлиқ масалалар Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимовнинг шахсан назоратига олинди.

19 июля т.г. в Андижанской области на территории экономической зоны "Андижан-Фарм" состоялось заседание Правительственной комиссии с предпринимателями.
На мероприятии, в котором приняли участие более 50 предпринимателей, обсуждались десятки вопросов, таких как улучшение инфраструктуры, сложности с получением лицензии, ограничение экспорта, выполнение договорных отношений, выделение кредита на формирование оборотного капитала.
Также на совещании вопросы, связанные с защитой прав и законных интересов предпринимателей, были взяты под личный контроль Бизнес-омбудсмана Дилмурода Касимова..