Бугун, 19 июль куни Бизнес-омбудсман девонига Халқаро валюта жамғармаси (ХВЖ) ҳамда Осиё тараққиёт банки (ОТБ) мутахассислари ташриф буюришди.
Халқаро экспертлар гуруҳини Бизнес-омбудсман ўринбосари Жамшид Урунов қабул қилди.
Меҳмонларга Ўзбекистонда тадбиркорларнинг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш йўлида олиб борилаётган кенг кўламли ишлар тўғрисида маълумотлар берилди. Хорижлик мутахассислар, айниқса, мамлакатимиз тадбиркорлари учун яратилган қулай шарт-шароитлар, солиқ тизимидаги ислоҳотларга катта қизиқиш билдиришди.
Эслатиб ўтамиз, жорий йилнинг 10 июлидан 26 июлига қадар юртимизда Халқаро валюта жамғармаси (ХВЖ) ҳамда Осиё тараққиёт банки (ОТБ) мутахассислари иштирокида Солиқ маъмурчилигини баҳолаш (TADAT) миссияси ўтказилмоқда.

Сегодня, 19 июля, Аппарат Бизнес-омбудсмана посетили эксперты Международного валютного фонда (МВФ) и Азиатского банка развития (АБР).
Заместитель Бизнес-омбудсмана Жамшид Урунов принял группу международных экспертов.
Гости были проинформированы о проводимой в Узбекистане широкомасштабной работе по защите прав и законных интересов предпринимателей. Зарубежные специалисты проявили большой интерес к благоприятным условиям, созданным для предпринимателей нашей страны, реформам в налоговой системе.
Напоминаем, что с 10 по 26 июля текущего года в нашей стране проходит Миссия по оценке налогового администрирования (TADAT) с участием экспертов Международного валютного фонда (МВФ) и Азиатского банка развития (АБР).