Шукурова Гулжамол Баходировна – Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил матбуот котиби – Ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчи лавозимига тайинланди.
У тайинловга қадар, Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил девонида Жамоатчилик билан ишлаш шўъбаси бош инспектори лавозимида фаолият юритиб келган.
Мазкур тайинлов Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги хулосасига кўра амалга оширилди.

Назначен пресс-секретарь Бизнес-омбудсмана
Шукурова Гулямол Баходировнаназначена пресс-секретарем Уполномоченного по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства при Президенте Республики Узбекистан – советником по вопросам информационной политики.
До назначения осуществляла деятельность в должности главного инспектора Сектора по работе с общественностью Аппарата Уполномоченного по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства при Президенте Республики Узбекистан.
Данное назначение произведено согласно заключению Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан.