Тадбиркорнинг мурожаати ижобий ҳал этилди
ROODELL RECOVERY” МЧЖ раҳбари томонидан жамиятнинг банкка қилган мурожаатига жавоб берилмаганлигидан норози бўлиб йўллаган мурожаати кўриб чиқилганида, жамият мурожаати банк мансабдор шахслари томонидан “Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида”ги Қонунда белгиланган тартибда натижаси бўйича хабар қилинмаганлиги аниқланди.
Мазкур ҳолат юзасидан банк мансабдор шахсларига нисбатан маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисида баённома расмийлаштирилиб, маъмурий жарима жазо чораси қўлланилди.
Шунингдек, “INFINITI INVEST STROY” МЧЖ раҳбари амалга оширилган қурилиш-таъмирлаш ишлари учун 740 млн сўм миқдоридаги тўловлар ОТМнинг Нукус филиали томонидан амалга оширилмаётганлигидан норози бўлиб ёзган мурожаати ўрганилди.
Ушбу тўловларни филиалдан жамият фойдасига ундириш бўйича иқтисодий судга киритилган ариза натижасида мазкур ҳолатлар бўйича бевосита Бизнес-омбудсман ходимлари судда иштирок этиб, суднинг ҳал қилув қарорига асосан филиалдан жамият фойдасига 740 млн сўм тўлов ундирилиши белгиланди.

Положительно разрешено обращение предпринимателя
При рассмотрении обращения руководителя предприятия с жалобой на отсутствие ответа на его обращение было установлено, что на обращение общества не было отвечено должностными лицами банка в соответствии с порядком, установленным Законом “Об обращениях физических и юридических лиц”.
В связи с данной ситуацией в отношении должностных лиц банка составлен протокол об административном правонарушении и применен административный штраф.
Также рассмотрено обращение руководителя ООО «INFINITI INVEST STROY» с жалобой на невыплату Нукусским филиалом ВУЗ 740 млн сумов за выполненные строительно-ремонтные работы.
В результате поданного в экономический суд заявления о взыскании этих платежей с филиала в пользу Общества, обеспечив участие сотрудников Бизнес-омбудсмана в суде по данным делам, на основании решения суда, было решено взыскать с филиала 740 млн сумов в пользу Общества.