Макроиқтисодий ва ҳудудий тадқиқотлар институти ҳамда Бизнес ва тадбиркорлик олий мактаби ташкил этилади
Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Иқтисодий ислоҳотларни амалга оширишда илмий ёндашувларни кенгайтириш ва бошқарув кадрларини тайёрлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори қабул қилинди.
Қарорга мувофиқ, қуйидагилар ташкил қилинди:
Прогнозлаштириш ва макроиқтисодий тадқиқотлар институти негизида Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Макроиқтисодий ва ҳудудий тадқиқотлар институти;
Бизнес ва тадбиркорлик олий мактаби негизида Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Бизнес ва тадбиркорлик олий мактаби.

Будут созданы Институт макроэкономических и региональных исследований и Высшая школа бизнеса и предпринимательства
Принято постановление Президента Республики Узбекистан «О мерах по расширению научных подходов и дальнейшему совершенствованию системы подготовки управленческих кадров в реализации экономических реформ».
Согласно постановлению, будут созданы:
Институт макроэкономических и региональных исследований при Кабинете Министров Республики Узбекистан на базе Института прогнозирования и макроэкономических исследований при Министерстве экономики и финансов;
Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан на базе Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономики и финансов.