Сайёр қабул чоғида тадбиркорларнинг муаммолари тингланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги тадбиркорларнинг хуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича вакил девони ходимлари томонидан Андижон вилоятининг Пахтаобод туманида Савдо-саноат палатаси ҳудудий бошқармаси ҳамда туман ҳокимлиги билан ҳамкорликда тадбиркорлар билан семинар ҳамда сайёр қабул ўтказилди.
Бунда, Ўзбекистон Республикаси Президентининг  27.07.2022 йилдаги ПФ-178-сонли Фармони ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг 13.09.2022 йилдаги ПҚ-374-сонли қарорлари мазмун-моҳияти тўғрисида тушунтиришлар берилди.
Шунингдек, сайёр қабул давомида тадбиркорларнинг муаммолари тингланди ва билдирилган мурожаатлар ижроси «Тадбиркор виртуал офиси» ахборот портали орқали назоратга олинди.

В ходе выездного приема выслушивались проблемы предпринимателей
Сотрудниками аппарата Уполномоченного при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства совместно с областным управлением Торгово-промышленной палаты и районным хокимиятом проведена семинар и выездной прием с предпринимателями в Пахтаабадском района Андижанской области.
При этом даны разъяснения по существу Указа Президента Республики Узбекистан от 27.07.2022 № УП-178 и Постановления Президента Республики Узбекистан от 13.09.2022 № ПП-374.
Также в ходе выездного приема выслушивались проблемы предпринимателей и осуществлялся контроль за выполнением поступивших обращений через информационный портал «Виртуальный офис предпринимателя».