Суғурта фаолияти билан шуғулланувчи тадбиркорларнинг муаммолари тингланди
Бугунги кунда юртимизда 40 дан ортиқ суғурта компаниялари мол-мулк, соғлиқ ёки ҳаёт, бизнес, ва қийматга эга бўлган бошқа йўналишдаги хатарлардан молиявий ҳимоя қилиш борасида фаолият юритмоқда.
Хозирги глобаллашув жараёнлари, иқтисодиётнинг жадал суръатларда ривожланаётганлиги суғурталаш соҳасини ҳам рағбатлантириш ва уни ривожланишига шарт-шароит яратишни тақозо этади.
Бизнес-омбудсман девонида  ташкил этилган учрашувда соҳа вакиллари билан фаолиятни ташкил этиш билан боғлиқ муаммолар, уларни ечиш бўйича таклифлар ва истиқболдаги режалар муҳокама қилинди.

Заслушаны проблемы предпринимателей, осуществляющих деятельность в сфере страхования
На сегодняшний день более 40 страховых компаний в нашей стране осуществляют деятельность в сфере защиты от рисков для собственности, здоровья или жизни, бизнеса и других сфер, имеющих ценность.
Нынешние процессы глобализации, стремительное развитие экономики требуют продвижения страхового сектора и создания условий для его развития.
На встрече, организованной в аппарате Бизнес-омбудсмана, с представителями отрасли были обсуждены проблемы, связанные с организацией деятельности, предложения по их решению, а также перспективные планы.