Бугун Бизнес-омбудсман ўринбосари Жамшид Урунов Ўзбекистон Республикаси Президентининг Иқтисодий тараққиёт, самарали бошқарув ва халқаро ҳамкорлик масалалари бўйича маслаҳатчиси С. Чакрабарти Лойиҳа офисининг ҳуқуқий эксперти Мари-Энн Биркен билан учрашди.
Учрашувда суд ишларини юритиш, инвестиция низоларини ҳал этиш тизимини такомиллаштириш, шунингдек, суд қарорларини ижро этиш самарадорлигини ошириш масалалари муҳокама қилинди.
Бугунги кунда, илгари сурилган таклифларнинг амалий ижросини атрофлича таҳлил қилиш мақсадида тегишли вазирлик ва идоралар вакилларидан иборат махсус ишчи гуруҳ тузилган.

Проведена встреча с Мари-Энн Биркен
Сегодня заместитель Бизнес-омбудсмана Жамшид Урунов встретился с Мари-Энн Биркен, которая является юридическим экспертом Проектного офиса Советника Президента Республики Узбекистан по вопросам экономического развития, эффективного управления и международного сотрудничества С. Чакрабарти.
В ходе встречи обсуждены вопросы совершенствования системы судопроизводства, разрешения инвестиционных споров, а также повышения эффективности исполнения судебных решений.
На сегодняшний день сформирована специальная рабочая группа, в состав которой входят представители ответственных министерств и ведомств, для тщательного анализа практического внедрения выдвинутых предложений.