Бизнес-омбудсман Д. Касимовнинг буйруғи билан бир қатор шўъбаларга янги бош инспекторлар тайинланди.
Хусусан:
Хасанов Жамшид Олим ўғли Тадбиркорлик субъектларининг мурожаатлари билан ишлаш шўъбаси бош инспектори лавозимига тайинланди. Илгари Жамоатчилик билан ишлаш шўъбаси бош инспектори лавозимида фаолият юритган;
Саидов Шерзод Тоштемирович Тадбиркорлик соҳасидаги қонунчилик ижроси устидан назорат қилиш шўъбаси бош инспектори лавозимига тайинланди. Илгари Ташкилий-назорат, маъмурий амалиётни мувофиқлаштириш ва коммуникация технологияларини жорий этиш шўъбаси бош инспектори вазифасини бажарган;
Шукурова Гулжамол Баходировна Жамоатчилик билан ишлаш шўъбаси бош инспектори лавозимига тайинланди. Илгари Тадбиркорлик соҳасидаги қонунчиликни такомиллаштириш ва халқаро-ҳуқуқий ҳамкорликни ўрнатиш шўъбаси етакчи инспектори лавозимида фаолият юритган.

В аппарате Бизнес-омбудсмана новые назначения
Приказом Бизнес-омбудсмана Д. Касимова в ряде секторов его аппарата назначены новые главные инспектора.
В частности:
Хасанов Жамшид Олимович назначен главным инспектором сектора по работе с обращениями субъектов предпринимательства. Ранее занимал должность главного инспектора сектора по работе с общественностью;
Саидов Шерзод Тоштемирович назначен главным инспектором сектора по контролю за исполнением законодательства в сфере предпринимательства. Ранее исполнял обязанности главного инспектора сектора по организации и контролю, координации административной практики и внедрению коммуникационных технологий;
Шукурова Гулжамол Баходировна назначена главным инспектором сектора по работе с общественностью. Ранее занимала должность ведущего инспектора в секторе по совершенствованию законодательства и установлению международно-правового сотрудничества в сфере предпринимательства.