1) оилавий тадбиркорлик, фаолият турини кенгайтириш истагини билдирган аҳоли ҳамда тадбиркорлик субъектларига — 3 ойдан 6 ойгача бўлган имтиёзли давр билан 3 йилгача муддатга;
2) чорвачилик (қорамол, қўй, эчки), балиқчилик ва паррандачилик (тухум йўналиши) учун — 1 йилгача имтиёзли давр билан 3 йилгача муддатга;
3) боғдорчилик, узумчилик ва лимончиликни ташкил этиш, иссиқхона, қишлоқ хўжалиги техникаси ва асбоб-ускуналарни харид қилиш учун — 3 йилгача имтиёзли давр билан 7 йилгача муддатга;
4) «Ҳунарманд» уюшмаси аъзоларига ишлаб чиқариш эҳтиёжлари учун асбоб-ускуна, эҳтиёт қисмлар ва хомашё материалларини харид қилиш, ҳунармандчиликни ривожлантириш марказлари, «уста-шогирд» мактабларини ташкил этиш, уй-музейлар ва устахоналар қуриш ёки шу мақсадларда бино ва иншоотлар сотиб олиш учун — 3 йилгача муддатга ҳамда айланма маблағларини тўлдириш учун 18 ойгача муддатга ажратилади;
📌Батафсил маълумотни Ўзбекистон Республикаси Президентининг 20.12.2021 йилдаги ПҚ-55-сон қароридан олишингиз мумкин.

На развитие семейного предпринимательства выделяются кредиты
В рамках программ развития семейного предпринимательства в 2022 году выделяются льготные кредиты по ставке 14 процентов годовых для следующих целей:
1) населению и субъектам предпринимательства, изъявившим желание заняться семейным предпринимательством, и расширить вид деятельности, — на срок до 3 лет, включая льготный период от трех до шести месяцев;
2) для животноводства (крупный рогатый скот, овцы, козы), рыбоводства и птицеводства (производство яиц) на срок до 3 лет, включая льготный период до 1 года;
3) для организации садоводства, виноградарства и лимоноводства, закупки теплиц, сельскохозяйственной техники и оборудования — на срок до 7 лет, включая льготный период до 3 лет;
4) членам Ассоциации «Хунарманд» — на закупку оборудования, запасных частей и сырьевых материалов для производственных нужд, создание центров развития ремесленничества, школ «уста — шогирд», строительство домов-музеев и мастерских или приобретение в данных целях зданий и сооружений — на срок до 3 лет и на пополнение оборотных средств — на срок до 18 месяцев;
📌Подробную информацию можно получить в постановлении Президента Республики Узбекистан №ПП-55 от 20.12.2021 г.