Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов ва Озарбайжон Республикаси Кичик ва ўрта бизнесни ривожлантириш агентлигининг бошқарув раиси Орхан Маммадов ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди
Меморандумни имзолаш маросими 1 август куни Тошкентда бўлиб ўтган Озарбайжон-Ўзбекистон ҳукуматлараро қўшма комиссияси йиғилиши доирасида ўтказилди.
Тадбирда икки мамлакат ўртасидаги савдо-иқтисодий, қишлоқ хўжалиги ва саноат соҳаларидаги муносабатларни ривожлантиришдаги ижобий динамика юқори баҳоланди. Тадбир якунида икки мамлакат вазирлик ва идоралари ўртасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлашга қаратилган қатор ҳужжатлар имзоланди.

Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов и председатель правления Агентства развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики Орхан Маммадов подписали меморандум о сотрудничестве
Церемония подписания меморандума состоялась в рамках заседания азербайджано-узбекской межправительственной комиссии, которое прошло 1 августа в Ташкенте.
В ходе мероприятия высоко оценена позитивная динамика в развитии отношений двух стран в торгово-экономической, сельскохозяйственной, промышленной сферах. По итогам мероприятия подписан ряд документов, направленных на укрепление сотрудничества министерств и ведомств двух стран.