Тадбиркор фойдасига 309 миллион сўм ундириладиган бўлди
“Entity” МЧЖ (номи ўзгартирилган) давлат идорасидан шартнома бўйича тўловларни ундиришда муаммога дуч келганлиги сабабли Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Маълум бўлишича, Жамият ва Шароф Рашидов туман ҳокимлиги ўртасида маҳсулот етказиб бериш тўғрисида шартнома имзоланган ва унга мувофиқ Жамият томонидан белгиланган ишлар  бажарилган бўлсада, тўловлар тўлиқ амалга оширилмаган.
Ушбу ҳолат бўйича Бизнес-омбудсман томонидан Жиззах туманлараро иқтисодий судига даъво аризаси киритилиб, суднинг ҳал қилув қарори билан Шароф Рашидов туман ҳокимлигидан Жамият фойдасига 309 миллион сўм қарздорликни ундириш белгиланди.

В пользу предпринимателя будет взыскано 309 миллионов сумов
ООО «Entity» (название изменено) столкнулось с проблемами во взыскании задолженности по договору с государственного учреждения и обратилось к Бизнес-омбудсману.
В ходе изучения обращения выявлено, что между Обществом и хокимиятом Шараф Рашидовского района заключён договор о поставке продукции, по условиям которого Обществом выполнены его обязательства. Несмотря на это платежи не были произведены в полном объёме.
По данному положению Бизнес-омбудсманом внесён иск в Джизакский межрайонный экономический суд и решением суда установлено взыскание с хокимията Шараф Рашидовского района задолженности в размере 309 миллионов сумов в пользу Общества.