Тадбиркор фойдасига 128 миллион сўм ундириладиган бўлди
“Entity” ХК (номи ўзгартирилган) давлат идорасидан шартнома бўйича тўловларни ундиришда муаммога дуч келганлиги сабабли Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Маълум бўлишича, Корхона ва Қашқадарё вилояти спортни ривожлантириш бош бошқармаси ўртасида маҳсулот етказиб бериш тўғрисида шартнома имзоланган ва унга мувофиқ Корхона томонидан белгиланган ишлар  бажарилган бўлсада, тўловлар тўлиқ амалга оширилмаган.
Ушбу ҳолат бўйича Бизнес-омбудсман томонидан Избоскан туманлараро иқтисодий судига даъво аризаси киритилиб, суднинг ҳал қилув қарори билан Қашқадарё вилояти спортни ривожлантириш бош бошқармасидан Корхона фойдасига 128 миллион сўм қарздорликни ундириш белгиланди.

В пользу предпринимателя будет взыскано 128 миллионов сумов
ЧП «Entity» (название изменено) столкнулось с проблемами во взыскании задолженности по договору с государственного учреждения и обратилось к Бизнес-омбудсману.
В ходе изучения обращения выявлено, что между Предприятием и главным управлением развития спорта Кашкадарьинской области заключён договор о поставке продукции, по условиям которого Предприятием выполнены его обязательства. Несмотря на это платежи не были произведены в полном объёме.
По данному положению Бизнес-омбудсманом внесён иск в Избосканский межрайонный экономический суд и решением суда установлено взыскание с главного управления развития спорта Кашкадарьинской области задолженности в размере 128 миллионов сумов в пользу Предприятия.