Тадбирда Жомбой, Булунғур, Тойлоқ ва Ургут туманларида фаолият кўрсатувчи 100 га яқин тадбиркорлик субъектлари иштирок этдилар.
Очиқ мулоқот давомида тадбиркорлар томонидан лойиҳаларни амалга ошириш, тадбиркорлик фаолиятини кенгайтириш, шунингдек, бир қатор соҳалар бўйича тизимли муаммолар кўтарилди. Билдирилган мурожаат ва таклифлар ўрганиш учун қабул қилинди.
Эслатиб ўтамиз, 20 август куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг тадбиркорлар билан очиқ мулоқоти бўлиши режалаштирилмоқда. Мазкур тадбирга тайёргарлик доирасида айни дамда тадбиркорларнинг мурожаатлари ва таклифлари қабул қилинмоқда.

Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов провел открытый диалог с предпринимателями в Самаркандской области
В мероприятии приняли участие порядка 100 субъектов предпринимательства, осуществляющих деятельность в  Джамбайском, Булунгурском, Тайлакском и Ургутском районах.
В ходе открытого диалога предпринимателями были озвучены проблемы, препятствующие реализации их проектов, расширению предпринимательской деятельности, а также проблемы по ряду направлений. Озвученные обращения и предложения приняты для дальнейшего изучения.
Напомним, что 20 августа планируется проведение открытого диалога Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с предпринимателями. В рамках подготовки к данному мероприятию начался прием обращений и предложений предпринимателей.