Қорақалпоғистон Республикасидаги солиқ тўловчиларга нисбатан жавобгарлик ва таъсир чоралари вақтинчалик қўлланилмайди
Солиқ қўмитасининг хабарига кўра, фавқулодда ҳолат даврида Қорақалпоғистон Республикасида фаолият юритаётган солиқ тўловчиларга нисбатан солиқ ҳисоботларини белгиланган муддатларда тақдим этмаслик ҳолатлари бўйича жавобгарлик ва таъсир чоралари (банкдаги ҳисобрақамлар бўйича операцияларни тўхтатиш, ҚҚС гувоҳномасини амал қилишини вақтинча тўхтатиш) қўлланилмайди.
Мазкур чоралар Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудида шу йилнинг 3 июлидан 2 августига қадар фавқулодда ҳолат эълон қилинганлиги сабабли жорий этилгани қайд этилди.

В отношении налогоплательщиков в Республике Каракалпакстан временно не будут применяться меры ответственности и правового воздействия
По сообщениям Налогового комитета, в отношении налогоплательщиков, осуществляющих свою деятельность в Республике Каракалпакстан, за несвоевременное представление налоговой отчетности в период действия чрезвычайного положения не будут применяться меры ответственности и меры правового воздействия (приостановление операций по счетам в банках, временное приостановление действия Свидетельства НДС).
Отмечается, что данные меры применяются в результате введения чрезвычайного положения на территории Республики Каракалпакстан с 3 июля по 2 августа этого года.