Зомин туманидаги фермерларнинг мурожаати ўрганилди
Интернет тармоқларида Жиззах вилоятининг Зомин туманида фермерлар ғалла топширишга мажбурланаётганлиги юзасидан мурожаат ёритилди.
Ушбу ҳолат бўйича Бизнес-омбудсман томонидан амалга оширилган ўрганишлар давомида Жиззах вилоятининг Зомин тумани ҳокимлигига тегишли хат киритилди. Шунингдек, Зомин тумани ҳокими томонидан давлат раҳбарининг топшириғига мувофиқ фермер хўжаликлари томонидан етиштирилган дон маҳсулотларини давлатга мажбурий топшириш, топширмаган фермерларни энергия таъминотидан узиб қўйиш ҳолатлари мавжуд эмаслиги маълум қилинди.
Ҳурматли тадбиркорлар, агар Сиз тадбиркорлик фаолиятингизда шундай ҳолатларга дуч келсангиз Бизнес-омбудсманга мурожаат қилишингиз сўралади.

Изучено обращение фермеров в Зааминском районе
В социальных сетях опубликовано обращение о принуждении фермеров к сдаче зерна в Зааминском районе Джизакской области.
В ходе изучения данного обращения Бизнес-омбудсманом направлено соответствующее письмо в хокимият Зааминского района Джизакской области. Хокимом Зааминского района сообщено об отсутствии случаев обязательной передачи государству выращенной фермерскими хозяйствами зерновой продукции, а также случаев отключения от электричества фермеров, не сдавших зерно.
Уважаемые предприниматели, если Вы столкнетесь с подобными случаями в ходе своей деятельности, просим обращаться к Бизнес-омбудсману.