Жорий йилда қарийб 700 нафар давлат ходимларига нисбатан маъмурий баённомалар расмийлаштирилди
Жорий йилда Бизнес-омбудсман томонидан давлат органларининг қарийб 700 нафар ходимига нисбатан маъмурий ҳуқуқбузарликлар тўғрисидаги баённомалар расмийлаштирилди.
Бу ҳақида Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов 29 июнь куни  бўлиб ўтган “Ўзбекистонда ишбилармонлик муҳитини ривожлантиришга комплекс ёндашув: бизнеснинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш механизмлари ва давлат назоратини ислоҳ қилиш” мавзусидаги форум доирасида маълум қилди
2021 йилда Бизнес-омбудсман томонидан тадбиркорларнинг ҳуқуқларини бузган давлат органларининг мансабдорларига нисбатан 2 000 мингга яқин таъсир чоралар қўлланилганлиги, шу жумладан 1 600 нафар давлат идораларининг ходимларига нисбатан маъмурий ҳуқуқбузарликлар тўғрисидаги баённомалар расмийлаштирилганлиги Д. Касимов томонидан маълум қилинди.

В текущем году составлены протоколы об административных правонарушениях в отношении порядка 700 сотрудников государственных органов
В текущем году Бизнес-омбудсманом составлены протоколы об административных правонарушениях в отношении порядка 700 сотрудников государственных органов.
Об этом сообщил Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов в рамках форума на тему: «Комплексный подход в развитии делового климата в Узбекистане: механизмы защиты прав бизнеса и реформирование государственного контроля», который состоялся 29 июня.
По словам Д. Касимова, в 2021 году Бизнес-омбудсманом применено порядка 2 000 мер правового воздействия в отношении должностных лиц государственных органов, нарушивших права предпринимателей. В том числе, составлены протоколы об административных правонарушениях в отношении 1 600 сотрудников государственных органов .