Тадбиркорлик субъектлари фаолиятидаги текширувларнинг қонунийлигини таъминлаш мақсадида назорат қилувчи органларининг ходимлари доимий равишда аттестациядан ўтказилиб борилмоқда.
Хусусан, сўнгги кунларда аттестация комиссияси таркибида Бизнес-омбудсман девонининг ходими Дилшод Насретдиновнинг иштирокида Саноат хавфсизлиги давлат қўмитасининг 202 нафар ходими аттестациядан ўтмоқда.
Маълумот учун: “Хўжалик юритувчи субъектлар фаолиятини давлат томонидан назорат қилиш тўғрисида”ги Қонунга асосан, назорат қилувчи органларнинг мансабдор шахслари қонунчиликда белгиланган тартибда аттестациядан ўтказилишлари лозим.

В целях обеспечения законности проверок деятельности субъектов предпринимательства, сотрудники контролирующих органов на постоянной основе проходят аттестацию.
В частности, в эти дни аттестацию проходят 202 сотрудника Государственного комитета промышленной безопасности с участием сотрудника аппарата Бизнес-омбудсмана Дилшода Насретдинова в составе аттестационной комиссии.
Для справки: в соответствии с Законом «О государственном контроле деятельности хозяйствующих субъектов», должностные лица контролирующих органов подлежат аттестации в порядке, установленном законодательством.