Тошкент шаҳрида “Мегатренинг–2022” йирик бизнес-форуми бўлиб ўтмоқда. Мазкур тадбирни очилиш маросимида Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов ҳам иштирок этди.
Ўз нутқида, Д. Касимов тадбиркорларимиз иқтисодиётимиз ва ислоҳотларимиз локомотивига айланганлиги ва ҳурматли Президентимиз томонидан шунга барча керакли шароитлар яратаётганлиги қайд этилди. Ўз меҳнати билан тадбиркорларимиз бугунги дунёда Ўзбек брендини шаклланишига катта ҳисса қўшаётганлиги айтилди.
Таъкидлаш жоизки, тадбирда 10 минг нафарга яқин тадбиркор ва бир қатор халқаро бизнес-спикерлар иштирок этмоқда.

В Ташкенте проходит крупный бинес-форум «Мегатренинг-2022»
В Ташкенте проходит крупный бинес-форум «Мегатренинг-2022». В церемонии открытия принял участие Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов.
В своем выступлении Д. Касимов отметил, что наши предприниматели на сегодняшний день стали локомотивом нашей экономики и реформ. При этом, нашим уважаемым Президентом принимаются меры для создания необходимых для этого условий. Подчеркнуто, что наши предприниматели вносят весомый вклад в формирование узбекского бренда в современном мире.
Стоит отметить, что в мероприятии принимают участие порядка 10 тысяч предпринимателей и ряд международных бизнес - спикеров.