Тадбиркорнинг қарийб 200 миллион сўми қайтарилиши белгиланди
Термиз шаҳрида фаолият кўрсатувчи “Sarp quruvchi invest” МЧЖ Ангор тумани 1-сон касб-ҳунар мактабидан шартнома бўйича тўловларни ундиришда муаммога дуч келганлиги сабабли Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Маълум бўлишича, Жамият ва Ангор тумани 1-сон касб-ҳунар мактабининг ўртасида пудрат шартномаси имзоланган ва унга мувофиқ Жамият томонидан белгиланган таъмирлаш ишлари бажарилган бўлсада, тўловлар тўлиқ амалга оширилмаган.
Ушбу ҳолат бўйича Бизнес-омбудсман томонидан Шеробод туманлараро иқтисодий судига даъво аризаси киритилиб, суднинг ҳал қилув қарори билан Ангор тумани 1-сон касб-ҳунар мактабидан Жамият фойдасига 199,9 миллион сўм қарздорликни ундириш белгиланди.

Решением суда установлена выплата предпринимателю почти 200 миллионов сумов
ООО «Sarp quruvchi invest», осуществляющее деятельность в городе Термез, столкнулось с проблемами во взыскании задолженности по договору с профессиональной школы №1 Ангорского района и обратилось к Бизнес-омбудсману.
В ходе изучения обращения выявлено, что между Обществом и профессиональной школой №1 Ангорского района заключён договор подряда, по условиям которого Обществом выполнены ремонтные работы. Однако платежи не были произведены в полном объёме.
По данному положению Бизнес-омбудсманом внесён иск в Шерабадский межрайонный экономический суд и решением суда установлено взыскание с профессиональной школы №1 Ангорского района задолженности в размере 199,9 миллионов сумов в пользу Общества.