Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов Қашқадарё вилоятида тадбиркорлик ҳолатини ўрганиш мақсадида хизмат сафарида бўлмоқда. Сафар дастурига мувофиқ, Д. Касимов томонидан вилоят тадбиркорлари билан сайёр қабуллар ўтказилмоқда.
Шунингдек, навбатдаги сайёр қабулда иштирок этган тадбиркорлар томонидан транспорт-логистика тизими, ичимлик сувига уланиш, рухсат бервучи ҳужжатларни олиш ҳамда фаолиятни молиялаштириш билан боғлиқ муаммолар билдирилди.
Йиғилиш якунида тадбиркорларнинг мурожаатларини тезкор равишда ҳал қилиш ва таклифлар асосида уларга кўмаклашиш юзасидан чора-тадбирлар белгиланди.

Бизнес-омбудсман провёл встречу с предпринимателями
Бизнес-омбудсман Дилмурод Касимов пребывает с деловой поездкой в Кашкадарьинской области с целью изучения состояния предпринимательства. По программе пребывания, Д. Касимов проводит открытые встречи с предпринимателями региона.
На очередной встрече, предпринимателями поднимались такие острые проблемы, как транспортно-логистическая система, проблемы с подключением к питьевой воде, получение разрешительных документов, а также проблемы в финансировании своей деятельности.
По итогам встречи обсуждены меры по скорому решению обращений предпринимателей, а также оказанию помощи в решении их проблем на основании данных предложений.