Бизнес-омбудсманнинг Бухоро вилоятидаги ходимлари томонидан Бухоро вилоят ҳокимлиги билан ҳамкорликда фаолиятида турли муаммоларга дуч келаётган тадбиркорлар билан очиқ мулоқот ўтказилди.
Ўтказилган тадбирда вилоят сектор раҳбарлари, вилоят ҳокими ўринбосарлари, тегишли бошқарма ва ташкилотлар мутасаддилари иштирок этишди.
Учрашувда тадбиркорлар асосан ўз бизнесини ривожлантириш учун тижорат банкларидан кредит маблағи олиш, иссиқхона барпо этиш, хизмат кўрсатиш соҳасини ривожлантириш, фермер хўжалигини ташкил этиш учун ер ажратиш каби масалалар юзасидан мурожаат қилдилар.

Проведена встреча с предпринимателями Бухарской области
Сотрудниками аппарата Бизнес-омбудсмана совместно с хокимиятом Бухарской области проведён открытый диалог с предпринимателями, столкнувшимися с различными проблемами в своей деятельности.
В мероприятии приняли участие руководители региональных секторов, заместители хокимов, должностные лица ответственных ведомств и учреждений.
На встрече предприниматели в основном поднимали такие вопросы, как получение кредитов в коммерческих банках для развития своего бизнеса, строительство теплиц, развитие сферы услуг, а также выделение земельных участков для создания фермерских хозяйств.