Бизнес-омбудсман тадбиркорнинг кўрсатган хизмати учун 24 миллион сўмини давлат идорасидан ундириб берди
Қорақалпоғистон Республикасида фаолият кўрсатувчи “Construction” МЧЖ (номи ўзгартирилган) Нукус шаҳар ҳокимлиги мутасаддиларининг хатти-ҳаракатидан норози бўлиб, Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Мурожаатни ўрганиш давомида, тарафлар ўртасида пудрат шартномаси тузилганлиги аниқланди. Шартномага мувофиқ, тадбиркор ўз мажбуриятларини бажарган бўлсада, Нукус шаҳар ҳокимлиги томонидан тўловлар тўлиқ амалга оширилмаган.
Бизнес-омубдсманнинг тадбиркор манфаатида Нукус туманлараро иқтисодий судига киритилган даъво аризаси натижасида, “Construction” МЧЖ фойдасига Нукус шаҳар ҳокимлиги ҳисобидан қарийб 24 миллион сўмлик қарздорликни ундирилиши белгиланди.

Бизнес-омбудсман помог предпринимателю взыскать 24 миллионов сумов с государственного органа за оказанные услуги
В ходе изучения обращения, установлено, что между Обществом и хокимиятом города Нукус заключён договор подряда. Несмотря на то, что предпринимателем полностью выполнена его часть обязательств, оплата за оказанные услуги не была произведена в полном объёме.
В результате внесения Бизнес-омбудсманом иска в интересах Общества в Нукусский межрайонный экономический суд, принято решение о взыскании со счёта хокимията города Нукус задолженности в размере почти 24 миллионов сумов в пользу ООО «Construction»