Қурилиш соҳасидаги тадбиркорлар билан учрашув ўтказилди
Бизнес-омбудсман девонида қурилиш соҳасидаги тадбиркорлар билан видеоконференция форматида йиғилиш бўлиб ўтди. Йиғилишда Бизнес-омбудсман ўринбосари Ж. Урунов, тегишли вазирлик ва идоралар масъул ходимлари иштирок этишди.
Онлайн йиғилишнинг асосий мавзулари қурилиш корхоналарига рухсат берувчи ҳужжатларни олиш тартибини соддалаштириш, муҳандислик-коммуникация тармоқларига уланишдаги тўсиқларни бартараф этиш, шунингдек, янги лойиҳаларга хорижий сармояларни жалб этиш чора-тадбирлари муҳокамаси бўлди.
Ҳурматли тадбиркорлар, қурилиш соҳасида муаммоли саволларингиз ёки ушбу йўналишни такомиллаштириш бўйича таклифларингиз бўлса, 71-202-08-98 (111) телефон рақами орқали масъул ходимларимиз билан боғланишингиз ёки қуйидаги манзилга мурожаат қилишингиз мумкин: info@biznesvakil.uz.

Проведена встреча с предпринимателями в сфере строительства
В аппарате Бизнес-омбудсмана прошла видеоконференцсвязь с предпринимателями в сфере строительства. На встрече участвовал заместитель Бизнес-омбудсмана Ж. Урунов, а также ответственные сотрудники соответствующих министерств и ведомств.
Основными темами онлайн встречи стало упрощение процедур получения разрешительных документов строительными компаниями, устранение барьеров в подключении к инженерно-коммуникационным сетям, а также обсуждение мер по привлечению иностранных инвестиций в новые проекты.
Уважаемые предприниматели, если у Вас имеются проблемные вопросы или предложения по совершенствованию сферы строительства, Вы можете связаться с нашими ответственными сотрудниками по номеру 71-202-08-98 (111) или направить своё обращение по адресу: info@biznesvakil.uz.