Фармацевтика маҳсулотларини ишлаб чикарувчи тадбиркорлар билан учрашув ўтказилди
Бизнес-омбудсман девонида фармацевтика соҳаси вакиллари билан видеоконференция форматида йиғилиш бўлиб ўтди. Йиғилишда Бизнес-омбудсман девони, тегишли вазирлик ва идоралар масъул ходимлари, Ўзбекистон фармацевтларнинг “Pharmclub.uz” уюшмаси ҳамда фармацевтика корхоналари вакиллари иштирок этишди.
Соҳадаги бюрократик тўсиқларни бартараф этиш, мавжуд муаммоли масалаларга ечим топиш, янги лойиҳаларни амалга ошириш учун рағбатлантирувчи шарт-шароитлар яратиш, Ўзбекистонда ишлаб чиқарилаётган дори воситалари, тиббиёт буюмлари ва тиббиёт техникалари экспортини кўпайтириш масалалари онлайн-йиғилишнинг асосий мавзуси бўлди.
Ҳурматли тадбиркорлар, фармацевтика корхоналари фаолиятини такомиллаштириш бўйича муаммоли саволларингиз ёки таклифларингиз бўлса, 71-202-08-98 (111) телефон рақами орқали масъул ходимларимиз билан боғланишингиз ёки қуйидаги манзилга мурожаат қилишингиз мумкин: info@biznesvakil.uz.

Проведена встреча с предпринимателями-производителями фармацевтической продукции
В аппарате Бизнес-омбудсмана прошла видеоконференцсвязь с представителями фармацевтической отрасли. На встрече участвовали ответственные сотрудники аппарата Бизнес-омбудсмана, соответствующих министерств и ведомств, представители ассоциации фармацевтов Узбекистана «Pharmclub.uz» и фармацевтических предприятий.
Основной темой онлайн встречи стало обсуждение мер по устранению бюрократических барьеров в сфере, решение проблемных вопросов, создание стимулирующих условий для реализации новых проектов, увеличение объёмов экспорта лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, производимой в Узбекистане.
Уважаемые предприниматели, если у Вас имеются проблемные вопросы или предложения по совершенствованию деятельности фармацевтических предприятий, Вы можете связаться с нашими ответственными сотрудниками по номеру 71-202-08-98 (111) или направить своё обращение по адресу: info@biznesvakil.uz.