Жорий йил 28 март куни Бизнес-омбудсман Д. Касимов ҳамда тегишли вазирлик ва идоралар раҳбарлари иштирокида экспорт қилувчи тадбиркорларнинг муаммоларини ўрганиш мақсадида видеоконференцалоқа орқали учрашув бўлиб ўтди.
Мазкур учрашувда 50 га яқин ташқи иқтисодий фаолият билан шуғулланувчи тадбиркорлар иштирок этиб, улар фаолиятидаги муаммолар ҳақида сўз юритиш имконига эга бўлдилар.
Йиғилиш якунида тадбиркорларни қўллаб-қувватлашни кучайтириш, уларнинг муаммоларини ҳал этишда кўмаклашиш чора-тадбирлари белгилаб олинди.
Ҳурматли тадбиркорлар, экспорт қилувчи корхоналар фаолиятини такомиллаштириш бўйича муаммоли масалаларингиз ёки таклифларингиз бўлса, 71-202-08-98 (111) телефон рақами орқали масъул ходимларимиз билан боғланишингиз ёки қуйидаги манзилга мурожаат қилишингиз мумкин: info@biznesvakil.uz.

Проведена встреча с экспортёрами
28 марта текущего года с участием Бизнес-омбудсмана Д. Касимова и руководителей соответствующих министерств и ведомств проведена видеоконференцсвязь в целях изучения проблем предпринимателей-экспортёров.
В видеоконференции приняли участие порядка 50 предпринимателей, занимающихся внешнеэкономической деятельностью, которым была предоставлена возможность рассказать о проблемах в их деятельности.
По итогам встречи обсуждены меры по усилению поддержки предпринимателей, а также оказанию помощи в решении их проблем.
Уважаемые предприниматели, есть ли у Вас имеются проблемные вопросы или предложения по совершенствованию деятельности предприятий-экспортёров, Вы можете связаться с нашими ответственными сотрудниками по номеру 71-202-08-98 (111) или направить своё обращение по адресу: info@biznesvakil.uz.