Коррупцияга қарши кураш бўйича йиғилиш бўлиб ўтди
Бизнес-омбудсман ўринбосари Ж.Урунов БМТнинг Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича бошқармаси ҳамда Европа тикланиш ва тараққиёт банки вакиллари билан учрашди.
Томонлар коррупцияга қарши курашишда хусусий секторнинг иштироки ва хабардорлигини ошириш бўйича ҳамкорликни муҳокама қилдилар.
Шу билан бирга, йиғилиш доирасида тадбиркорлик субектларининг ички яхлитлик сиёсатини амалга ошириш бўйича содиқлигини ошириш, шунингдек, самарали бошқарув ва комплаенсни таъминлашга қаратилган чора-тадбирларга оид масалалар муҳокама қилинди.
Томонлар, шунингдек, Бизнес-омбудсманни хабардор қилиш механизмларини такомиллаштириш ва унинг коррупцияга оид ҳуқуқбузарликлар ҳақида хабар берган ахборот берувчилар билан ўзаро ҳамкорлигини кучайтириш масалаларини муҳокама қилдилар.

Проведена встреча по вопросам противодействия коррупции
Заместитель Бизнес-омбудсмана Ж.Урунов встретился с представителями Управления ООН по наркотикам и преступности и Европейского банка реконструкции и развития.
Стороны обсудили сотрудничество по повышению вовлеченности и осведомленности частного сектора относительно противодействия коррупции.
Вместе с тем, в рамках встречи были обсуждены вопросы, касающиеся развития приверженности субъектов предпринимательства к внедрению внутренних политик добропорядочности, а также меры, направленные на обеспечение соблюдения добросовестного управления и комплаенса.
Стороны также обсудили совершенствование механизмов информирования Бизнес-омбудсмана и усиление его взаимодействия с осведомителями, сообщившими о коррупционных правонарушениях.