27-Sentabr, 2021-yil
“Ўзбекистон почтаси” АЖ Жиззах филиали шартнома бўйича бажарилган ишлар учун Зафаробод туман тиббиёт бирлашмасидан қарздорликни ундириб беришни сўраб ёзган мурожаати Бизнес-омбудсман томонидан ўрганилди.
Аниқланишича, Жамият ва бирлашма ўртасида 10 945 000 сўмлик матбуот нашрларини етказиб бериш бўйича шартнома тузилган. Жамият томонидан шартнома шартлари бажарилганлиги тегишли ҳужжатларда ўз тасдиғини топган.
Бизнес-омбудсманнинг Жиззах туманлараро иқтисодий судига киритилган даъво аризаси натижасида Зафаробод туман тиббиёт бирлашмасидан “Ўзбекистон почтаси” АЖ фойдасига бажарилган ишлар учун 10 945 000 сўм қарзни ундириб бериш белгиланди.

Бизнес-омбудсман помог предпринимателю взыскать более 10 миллионов сум
Бизнес-омбудсманом рассмотрено обращение Джизакского филиала АО «Узбекистон почтаси» о взыскании задолженности с Зафарабадского районного медицинского объединения за выполненные работы по договору.
Установлено, что между Обществом и ассоциацией подписан договор на поставку печатных изданий на сумму 10 945 000 сумов. Выполненные Обществом условия договора были подтверждены соответствующими документами.
В результате иска Бизнес-омбудсмана, внесённого в Джизакский межрайонный экономический суд, на Зафарабадское районное медицинское объединение возложено обязательство выплатить задолженность в размере 10 945 000 сумов за выполненные работы в пользу АО «Узбекистан почтаси».