Бугун, 28 июль куни, Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил (Бизнес-омбудсман) Касимов Дилмурод Султанмуратовичнинг туғилган куни.
Вакил Дилмурод Касимов 1975 йилда 28 июль куни Тошкент шаҳрида туғилган. Дилмурод Касимов 1997 йилда Тошкент давлат шарқшунослик университетини, 2004 йилда эса Ўзбекистон миллий университетининг ҳуқуқшунослик факультетини тамомлаган. 2017 йилнинг июль ойидан Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил лавозимини эгаллаб келмоқда.
Ҳурматли Касимов Дилмурод Султанмуратович, Сизни таваллуд кунингиз билан муборакбод этамиз ва чин дилдан мустаҳкам соғлиқ, улкан муваффақиятлар ва оилавий бахт тилаймиз!

Сегодня день рождения
Сегодня, 28 июля, день рождения Уполномоченного при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства (Бизнес-омбудсмана) Касимова Дилмурода Султанмуратовича.
Уполномоченный родился 28 июля 1975 года в городе Ташкенте. В 1997 году Дилмурод Касимов окончил Ташкентский государственный университет востоковедения, а в 2004 году – факультет юриспруденции в Национальном университете Узбекистана. С июля месяца 2017 года занимает должность Уполномоченного при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства.
Уважаемый Касимов Дилмурод Султанмуратович, мы поздравляем Вас с днем рождения и искренне желаем крепкого здоровья, благополучия и семейного счастья!