Бизнес-омбудсман 348 тадбиркорларнинг рухсатномларини қайта расмийлаштиришга ёрдам берди
Андижон вилоятининг туман ва шаҳарларида фаолият кўрсатувчи гўшт маҳсулотларини сотишга ихтисослашган тадбиркорлик субъектлари Андижон вилояти ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш бошқармаси мансабдор шахсларининг хатти-ҳаракатларидан норози бўлиб, Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Аввалроқ, Андижон вилоятидаги 12 нафар тадбиркорлик субъектларининг ветеринария-санитария хулосалари қонунга мувофиқлаштириб берилганлиги тўғрисида хабар берилган эди. Ҳудди шундай қонунбузилиш ҳолатларига Андижон вилоятининг 14 туман ва шаҳарларида фаолият кўрсатувчи тадбиркорлар учраганлиги аниқланди.
Бизнес-омбудсман томонидан олиб борилган ишлар натижасида, юқоридаги тадбиркорлик субъектларининг 348 нафар хулосалари қонунга мувофиқ қайта расмийлаштириб берилиши таъминланди.

Бизнес-омбудсман помог переоформить разрешительные документы 348 предпринимателей
Группа субъектов предпринимательства, осуществляющих деятельность в ряде районов  и городов  Андижанской области в сфере реализации мясной продукции, обратились к Бизнес-омбудсману с жалобой на действия должностных лиц Комитета ветеринарии и развития животноводства Андижанской области.
Ранее сообщалось о приведении заключений 12 субъектов предпринимательства в соответствие с требованиями законодательства. С подобными правонарушениями также столкнулись предприниматели, осуществляющие деятельность в 14 городах и районах Андижанской области.
В результате мер, осуществленных Бизнес-омбудсманом, 348 заключений вышеупомянутых субъектов предпринимательства были переоформлены в соответствие с требованиями законодательства.