Бизнес-омбудсман ёрдамида тадбиркорнинг 6 ойлик масаласи ижобий ҳал этилди
Сирдарё вилоятида фаолият юритувчи тадбиркор аукционда ютиб олган бинога кадастр ҳужжатлари расмийлаштирилмаётганидан норози бўлиб, Бизнес-омбудсманга мурожаат қилган.
Маълум бўлишича, тадбиркор 2024 йил май ойида ўтказилган аукционда бўш турган мактабгача таълим биносини 327 миллион сўмга сотиб олган. Бироқ, унга кадастр ҳужжатлари расмийлаштириб берилмаган. Тадбиркор бу муаммо бўйича қатор давлат ташкилотларига мурожаат қилган, лекин ижобий натижага эриша олмаган.
Бизнес-омбудсман девони аралашувидан сўнг, тадбиркорга бўш турган мактабгача таълим биноси қайтарилиб, 6 ойдан бери сарсон бўлган тадбиркорнинг мурожаати ижобий ҳал этилди.

С помощью Бизнес-омбудсмана была решена проблема предпринимателя, длившаяся 6 месяцев
Предприниматель, осуществляющий деятельность в Сырдарьинской области, обратился к Бизнес-омбудсману с жалобой на на не оформление кадастровых документов на здание, выигранное им на аукционе.
Как было установлено, в мае 2024 года предприниматель приобрел на аукционе здание бывшего дошкольного образовательного учреждения за 327 млн сумов.
Однако кадастровые документы не были оформлены. В прошлом году предпринимателям были направлены обращения в различные государственные организации по данному вопросу, но проблема оставалась нерешенной.
После вмешательства аппарата Бизнес-омбудсмана здание бывшего дошкольного учреждения вернули предпринимателю. Проблема, длившаяся шесть месяцев, была решена.