Сув тежовчи суғориш технологияси учун субсидия ажратилиши таъминланди
Бухоро вилоятида фаолият кўрсатувчи тадбиркор фермер хўжалигида сувни тежайдиган суғориш технологиясидан фойдаланаётганлиги учун субсидия маблағлари ажратишда амалий ёрдам сўраб, Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Аниқланишича, “Agro olam” (номи ўзгартирилган) ФХ томонидан сувни тежайдиган суғориш технологиясидан фойдаланаётганлиги учун субсидия маблағлари ажратиш ҳақида ариза берилган бўлиб, 2 ойдан ортиқ вақт ўтган бўлсада, субсидия маблағлари ажратилмаётганлигини маълум қилган.
Бизнес-омбудсман ходимларининг саъй-ҳаракатлари натижасида Қишлоқ хўжалиги вазирлиги томонидан тадбиркорнинг ҳисоб рақамига 7,8 млн сўм субсидия маблағлар ажратилиши таъминланди.

Было обеспечено выделение субсидии за водосберегающую технологию
Предприниматель, осуществляющий деятельность в Бухарской области, обратился к Бизнес-омбудсману за практической помощью в выделении субсидии на использование водосберегающей технологии орошения в его хозяйстве.
Как было выяснено, ФХ "Agro olam" (наименование изменено) была подана заявка на выделение субсидии на использование водосберегающей технологии орошения, и несмотря на истечение 2 месячного срока субсидии не были выделены.
На основании усилий Бизнес-омбудсмана было обеспечено зачисление субсидии на счет предпринимателя в размере 7,8 миллиона сумов Министерством сельского хозяйства Республики Узбекистан.