Ўзбекистон тадбиркорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасида ўз тажрибаси билан ўртоқлашди
2021 йил 4 май куни Ўзбекистон Республикаси ва Туркманистон вакиллари ўртасида онлайн учрашув бўлиб, унда Бизнес-омбудсман девони, АҚШнинг Туркманистондаги элчиси М. Климоу ва Туркманистондаги Инсон ҳуқуқлари бўйича Омбудсман хонимлар Я. Гурбанназарова иштирок этишди.
Учрашув Туркманистонда Тадбиркорлар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича Вакил (Бизнес-омбудсман) институтини яратиш мақсадида энг яхши халқаро тажрибаларни муҳокама қилишга бағишланди.
Учрашув давомида туркман томони Ўзбекистоннинг Бизнес-омбудсман институтини яратиш борасидаги тажрибаси ва унинг қулай ишбилармонлик муҳитини яратишга таъсири билан танишди.

Узбекистан поделился своим опытом в сфере защиты прав предпринимателей
4 мая 2021 г. состоялась онлайн встреча между представителями Республики Узбекистан и Туркменистана, на которой приняли участие аппарат Бизнес-омбудсмана, посол США в Туркменистане М. Климоу и Уполномоченный по правам человека в Туркменистане г-жа Я. Гурбанназарова.
Встреча была посвящена обсуждению международных передовых практик в целях создания института Уполномоченного по защите прав предпринимателей (Бизнес-омбудсмена) в Туркменистане.
В рамках встречи, туркменская сторона ознакомилась с опытом Узбекистана в создании института Бизнес-омбудсмана и его влиянием на создание благоприятной предпринимательской среды.