Бизнес-омбудсман аралашуви билан тадбиркорнинг гаровдаги мулки тақиқдан чиқарилди
Сурхондарё вилоятида фаолият юритувчи тадбиркор «Агробанк» ходимларининг хатти-ҳаракатидан норози бўлиб Бизнес-омбудсманга мурожаат қилди.
Аниқланишича, «Малика» (номи ўзгартирилган) хусусий корхонаси 2021 йил август ойида 200 млн сўм кредит олган. 2024 йил январь ойида кредитни тўлиқ тўлаган бўлишига қарамай, банк тадбиркорнинг биносини тақиқдан чиқармаган.
Вакил девони ходимларининг амалий ёрдами билан гаровга қўйилган кўчмас мулк тақиқдан чиқарилиши таъминланди.
Aгар сизда ҳам давлат ташкилотлари билан боғлиқ муаммолар мавжуд бўлса, Бизнес-омбудсманга мурожаат қилинг!

При вмешательстве Бизнес-омбудсмана был снят запрет в отношении имущества предпринимателя
Предприниматель, осуществляющий деятельность в Сурхандарьинской области, обратился к Бизнес-омбудсману, выразив недовольство действиями сотрудников "Агробанка".
Как было выяснено, частное предприятие "Малика" (название изменено) в августе 2021 года получило кредит в размере 200 млн. сумов. Несмотря на то, что в январе 2024 года кредит был полностью погашен, банк не снял запрет с недвижимости предпринимателя.
При практической помощи сотрудников аппарата Бизнес-омбудсмана был снят запрет на недвижимое имущество.
Если у вас также есть проблемы, связанные с государственными органами, обращайтесь к Бизнес-омбудсману!