Бизнес-омбудсман девони Конрад Аденауэр жамғармаси билан ҳамкорликда Самарқанд шаҳридаги ёшларга ўз бизнесини йўлга қўйиш учун тадбиркорлик асосларига ўргатиш бўйича “Ёшлар бизнесда” тренинги ўтказилди.
Мазкур тренингда 40 дан ортиқ ёшлар иштирок этди ва тренинг интерактив тарзда ўтказилди. Шу билан бирга, ёшларга республикадаги муваффақиятли тадбиркорларнинг бизнес юритиш усуллари ҳам мисол тариқасида ёритилди.
Ўтказилаётган тренингларнинг асосий мақсади: ёшларни, шу жумладан ёш аёл-қизларни тадбиркорликка фаол жалб қилиш, уларнинг тадбиркорлик ташаббусларини бошлаш ва юритишга кўмаклашиш, тадбиркорлик соҳасидаги ҳуқуқий онгини ошириш ҳамда давлат томонидан ушбу соҳада яратилаётган шароитларнинг мазмун-моҳиятини тушунтиришдан иборат.

Молодёжь и бизнес: проведён очередной тренинг
Аппаратом Бизнес-омбудсмана совместно с фондом Конрада Аденауэра проведён тренинг «Молодёжь в бизнесе» по обучению молодёжи города Самарканда основам предпринимательства для содействия им в открытии собственного бизнеса.
На тренинге приняли участие более 40 молодых людей и тренинг проведен в интерактивной форме. Также, молодые люди были ознакомлены с моделями ведения бизнеса на примере успешных предпринимателей республики.
Основными целями проведения тренингов является: активное привлечение к предпринимательству молодежи, в том числе женщин и девушек, оказание им содействия в запуске и ведении предпринимательских инициатив, повышение правовой грамотности в области предпринимательства, а также разъяснение сути и значения создаваемых государством условий в данной сфере.