“Давлат харидлари тўғрисида”ги Қонуннинг 71-моддасига кўра, Давлат буюртмачилари тўғридан-тўғри шартномалар тузилганлиги тўғрисидаги ахборотни шартнома тузилган пайтдан эътиборан 3 иш куни ичида махсус ахборот порталига жойлаштириши шарт.
Тўғридан-тўғри шартномалар тузилганлиги тўғрисидаги ахборот махсус ахборот порталига жойлаштирилмаган бўлса, ушбу шартномалар бўйича тўловлар амалга оширилмаслиги бегиланган.
Ҳурматли тадбиркорлар!
Давлат органлари билан тўғридан-тўғри шартнома тузиб, пул маблағларингиз ўз вақтида тўланишини хоҳласангиз, шартноманинг 3 кун ичида махсус ахборот порталига жойлаштирилишини назорат қилинг!

Согласно статье 71 Закона "О государственных закупках" государственные заказчики обязаны размещать информацию о заключенных прямых договорах на специальном информационном портале в течение трех рабочих дней с момента их заключения.
Если информация о заключенных прямых договорах не была размещена на специальном информационном портале, то оплата по этим договорам не производится.
Если вы заключили прямые договоры с государственными органами, как указано выше, и в целях своевременной выплаты  средств, обратите внимание на размещение договоров на специальном информационном портале в течение трех рабочих дней!