29-Sentabr, 2023-yil
Бугун, 29 сентябрь куни Бизнес-омбудсман ўринбосари Жамшид Урунов Финляндиянинг Хельсинки университети қошидаги Қонун устуворлиги маркази директори Туйя Бракс хоним билан учрашди.
Учрашувда Ўзбекистон ва Финляндия ўртасида қонун устуворлиги соҳасидаги ҳамкорликни кенгайтириш истиқболлари муҳокама қилинди. Хусусан, жамиятда ҳуқуқий онг ва ҳуқуқий маданиятни юксалтириш, ҳуқуқбузарликларга нисбатан муросасизлик муҳитини шакллантириш муҳим аҳамиятга эгалиги қайд этилди.
Шу муносабат билан келгусида қонун устуворлиги ва тадбиркорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилишдаги тажрибаларни ўрганишга оид ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди.

На встрече обсуждались актуальные вопросы
Сегодня, 29 сентября заместитель Бизнес-омбудсмана Жамшид Урунов встретился с директором Центра верховенства права при Хельсинкском университете Финляндии г-жой Туей Бракс.
На встрече обсуждены перспективы расширения сотрудничества между Узбекистаном и Финляндией в сфере обеспечения верховенства закона. Отмечена важность повышения правосознания и правовой культуры в обществе, а также создание атмосферы нетерпимости к правонарушениям.
В этой связи, обсуждались вопросы дальнейшего сотрудничества по изучению опыта обеспечения законности и защиты прав предпринимателей.