Бир гуруҳ тадбиркорлар мукофотланди
Тадбиркорлар куни муносабати билан соҳа вакилларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони эълон қилинди.
Мамлакатимизда тадбиркорликни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ва ривожлантириш борасида яратилган имкониятлардан унумли фойдаланиб, республикамизнинг иқтисодий қудрати ва экспорт салоҳиятини оширишга катта ҳисса қўшиб келаётгани, ўзининг ташаббускорлиги, билим ва тажрибасини намоён этиб, соҳага инвестицияларни жалб қилиш, лойиҳаларни муваффақиятли амалга ошириш, импорт ўрнини босувчи маҳсулотлар ишлаб чиқариш, хизматлар кўрсатишни янада кенгайтириш, янги иш ўринлари яратиш, аҳоли фаровонлигини юксалтириш йўлида ибрат ва намуна кўрсатаётгани, шунингдек, ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун бир гуруҳ тадбиркорлар мукофотланди.
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қишлоқ хўжалиги ходими» фахрий унвони билан
Султонов Азамат Акрамович - Бухоро вилояти «Бухоро агрокластер» масъулияти чекланган жамияти директори
Бакиев Дилшод Бахтиярович - Оҳангарон шаҳридаги «Оҳангарон қувур металлургия заводи» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Иминжанов Адхам Шарипжанович - Наманган шаҳридаги «Ифтихор кийим саноат» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Наманган вилояти
Набижонов Зокиржон - Қўрғонтепа туманидаги «Khantex-Group» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Расулов Улугбек Джамалитдинович - Чилонзор туманидаги «Orient Ceramic» хусусий корхонаси таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Саинуридинов Саидмухтор Саидгаффарович - Оҳангарон шаҳридаги «Premier Electrotech» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Ҳожиев Шабон Тўраевич - Вобкент туманидаги «Кумушкент ипаги» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти
Эргашев Тожимурод Тошпўлатович - Бандихон туманидаги «Хўжаипок Тошкент» қўшма корхонаси бош директори, Сурхондарё вилояти
Абдуллаев Рахматжон Ахмадович - Янгиҳаёт туманидаги «Almerro Group» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Атабаев Бахрам Рузметович - Қўшкўпир туманидаги «Уммон балиқ» фермер хўжалиги бошлиғи, Хоразм вилояти
Бекжанова Амина Каримбаевна - Мўйноқ туманидаги «Muynak Tour» масъулияти чекланган жамияти директори, Қорақалпоғистон Республикаси
Кабулов Иркин Абдусаматович - Жиззах шаҳридаги «Jizzax Eco Textile» масъулияти чекланган жамияти ижрочи директори, Жиззах вилояти
Маматқулов Бекзод Акмалович - Яшнобод туманидаги «BMB Trade Group» компанияси кузатув кенгаши раиси, Тошкент шаҳри
Маншаев Алексей Николаевич - Қибрай туманидаги «Kanishka Fur» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент вилояти
Мирзиятов Миртохир Мирджамилович - Юнусобод туманидаги «Chipland» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Олимов Кахрамонжон Анварович - Миробод туманидаги «New retail» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Усманова Барчиной Маматкуловна - Гулистон шаҳридаги «Agro Youth» ишлаб чиқариш кооперативи директори, Сирдарё вилояти
Файзиев Ибрагим Ахмаджонович - Навоий шаҳридаги «Navpromlitmash» масъулияти чекланган жамияти директори, Навоий вилояти
Хидоятов Анвар Киличович - Оҳангарон шаҳридаги «Silk Plast Quality» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент вилояти
Хуршит Иляс - Бухоро туманидаги «Buxara Varnet» хорижий корхонаси таъсисчиси ва бош директори, Бухоро вилояти
Шарипов Тохир Мирахимович - Сергели туманидаги «Alutex» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Шукурлаев Дилшод Далерович - Самарқанд шаҳридаги «Zarmed Pratiksha Hospital Group» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Эшонхожаев Ахмадхон Маматхонович - Косонсой туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Наманган вилояти
Артиқов Ўктамжон Абдирайимович - Асака туманидаги «Sino International Invest» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Ахмедов Акмал Қавилжонович - Шароф Рашидов туманидаги «Euro Aziya Motors» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти
Гюмюш Махфуза Маликжановна - Тўрақўрғон туманидаги «Runamtex» хорижий корхонаси директори, Наманган вилояти
Дадаходжаев Сайдулло Махаммаджанович - Андижон туманидаги «Emery Pharma» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Дарбишев Жавлонбек Абдухаликович - Мирзаобод туманидаги «Gulistan Gold Yarn» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Сирдарё вилояти
Джуманова Гавхаржан Рахимбаевна - Урганч шаҳридаги «Darital Shoes» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти
Джўраева Иқлима Маджитовна - Ғиждувон туманидаги «Фирдавс Ўктам Амон омади» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти
Ибрагимов Шерзод Баходирович - Миробод туманидаги «MAAB Innovation» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Иминов Нуриддин Акбарович - Қўштепа туманидаги «Водий наслли қуёнлари» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Карамова Кундуз Зайдуллаевна - Қарши шаҳридаги «Бувижоним пишириқлари» хусусий корхонаси раҳбари, Қашқадарё вилояти
Курбанов Алишер Курбанович - Музработ туманидаги «Амирқул бобо» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти
Кучкунов Турғун Қурбонович - Фориш туманидаги «Rustex Invest Products» масъулияти чекланган жамияти маслаҳатчиси, Жиззах вилояти
Мирзаева Садоқат Алишеровна - Фарғона туманидаги «Art House Sadosh» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Муратов Шухрат Кахарович - Қарши шаҳридаги «Alp Texno Servis» хусусий корхонаси раҳбари, Қашқадарё вилояти
Муратова Нигора Хамдулоевна - Яшнобод туманидаги «Nika Medical Service» хусусий клиникаси директори, Тошкент шаҳри
Норбоев Анвар Очилович - Каттақўрғон туманидаги «Каттақўрғон электротехника заводи» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти
Примбетов Қаллибек Нурмахамбетович - Нукус туманидаги «Nukus Agro Fish Klaster» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси
Саидова Дилрабо Аликовна - Конимех туманидаги «Pride Workwear» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Навоий вилояти
Хаджиев Одил Таджибаевич - Бағдод туманидаги «Ғофуржон деҳқон» масъулияти чекланган жамияти директори, Фарғона вилояти
Халилов Насимжон Алимович - Косон туманидаги «Косон файз барака» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Қашқадарё вилояти
Шеров Жўрамурод Сафарович - Бухоро шаҳридаги «Ягона Бухоро» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти

«О награждении в связи с Днем предпринимателей группы представителей сферы»
Президент Республики Узбекистан подписал Указ «О награждении в связи с Днем предпринимателей группы представителей сферы».
За большой вклад в приумножение экономической мощи и экспортного потенциала республики, внесенный при эффективном использовании созданных в нашей стране условий по всемерной поддержке и развитию предпринимательства, проявленный пример в привлечении в сферу инвестиций, успешной реализации проектов, дальнейшем расширении производства импортозамещающей продукции и оказания услуг, создании новых рабочих мест, повышении благосостояния населения, инициативность, знания и опыт, а также активное участие в жизни общества награждена группа предпринимателей орденами и медалями.
Почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қишлоқ хўжалиги ходими»
Султонову Азамату Акрамовичу - директору общества с ограниченной ответственностью «Бухоро агрокластер» Бухарской  области
Орденом «Меҳнат шуҳрати»
Бакиева Дилшода Бахтияровича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Оҳангарон қувур металлургия заводи» города Ахангарана, Ташкентская область
Иминжанова Адхама Шарипжановича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Ифтихор кийим саноат» города Намангана, Наманганская область
Набижонова Зокиржона - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Khantex-Group» Кургантепинского района, Андижанская область
Расулова Улугбека Джамалитдиновича - учредителя частного предприятия «Orient Ceramic» Чиланзарского района, город Ташкент
Саинуридинова Саидмухтора Саидгаффаровича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Premier Electrotech» города Ахангарана, Ташкентская область
Хожиева Шабона Тураевича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Кумушкент ипаги» Вабкентского района, Бухарская область
Эргашева Тожимурода Тошпулатовича - генерального директора совместного предприятия «Хўжаипок Тошкент» Бандиханского района, Сурхандарьинская область
Орденом  «Дўстлик»
Абдуллаева Рахматжона Ахмадовича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Almerro Group» Янгихаётского района, город Ташкент
Атабаева Бахрама Рузметовича - руководителя фермерского хозяйства «Уммон балиқ» Кошкупырского района, Хорезмская область
Бекжанову Амину Каримбаевну - директора общества с ограниченной ответственностью «Muynak Tour» Муйнакского района, Республика Каракалпакстан
Кабулова Иркина Абдусаматовича - исполнительного директора общества с ограниченной ответственностью «Jizzax Eco Textile» города Джизака, Джизакская область
Маматкулова Бекзода Акмаловича - председателя наблюдательного совета компании «BMB Trade Group» Яшнабадского района, город Ташкент
Маншаева Алексея Николаевича - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Kanishka Fur»  Кибрайского района, Ташкентская область
Мирзиятова Миртохира Мирджамиловича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Chipland» Юнусабадского района, город Ташкент
Олимова Кахрамонжона Анваровича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «New retail» Мирабадского района, город Ташкент
Усманову Барчиной Маматкуловну - директора производственного кооператива «Agro Youth» города Гулистана, Сырдарьинская область
Файзиева Ибрагима Ахмаджоновича - директора общества с ограниченной ответственностью «Navpromlitmash» города Навои, Навоийская область
Хидоятова Анвара Киличовича - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Silk Plast Quality» города Ахангарана, Ташкентская область
Хуршита Иляса - учредителя и генерального директора иностранного предприятия «Buxara Varnet» Бухарского района, Бухарская область
Шарипова Тохира Мирахимовича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Alutex» Сергелийского района, город Ташкент
Шукурлаева Дилшода Далеровича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Zarmed Pratiksha Hospital Group» города Самарканда, Самаркандская область
Эшонхожаева Ахмадхона Маматхоновича - владельца частного приусадебного земельного участка в Касансайском районе, Наманганская область
Медалью «Шуҳрат»
Артикова Уктамжона Абдирайимовича - директора общества с ограниченной ответственностью «Sino International Invest» Асакинского района, Андижанская область
Ахмедова Акмала Кавилжоновича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Euro Aziya Motors» Шароф-Рашидовского района, Джизакская область
Гюмюш Махфузу Маликжановну - директора иностранного предприятия «Runamtex» Туракурганского района, Наманганская область
Дадаходжаева Сайдулло Махаммаджановича - директора общества с ограниченной ответственностью «Emery Pharma» Андижанского района, Андижанская область
Дарбишева Жавлонбека Абдухаликовича - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Gulistan Gold Yarn» Мирзаабадского района, Сырдарьинская область
Джуманову Гавхаржан Рахимбаевну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Darital Shoes» города Ургенча, Хорезмская область
Джураеву Иклиму Маджитовну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Фирдавс Ўктам Амон омади» Гиждуванского района, Бухарская область
Ибрагимова Шерзода Баходировича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «MAAB Innovation» Мирабадского района, город Ташкент
Иминова Нуриддина Акбаровича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Водий наслли қуёнлари»  Куштепинского района, Ферганская область
Карамову Кундуз Зайдуллаевну - руководителя частного предприятия «Бувижоним пишириқлари» города Карши, Кашкадарьинская область
Курбанова Алишера Курбановича - руководителя фермерского хозяйства «Амирқул бобо» Музрабатского района, Сурхандарьинская область
Кучкунова Тургуна Курбоновича - советника общества с ограниченной ответственностью «Rustex Invest Products» Фаришского района, Джизакская область
Мирзаеву Садокат Алишеровну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Art House Sadosh» Ферганского района, Ферганская область
Муратова Шухрата Кахаровича - руководителя частного предприятия «Alp Texno Servis» города Карши, Кашкадарьинская область
Муратову Нигору Хамдулоевну - директора частной клиники «Nika Medical Service» Яшнабадского района, город Ташкент
Норбоева Анвара Очиловича - директора общества с ограниченной ответственностью «Каттақўрғон электротехника заводи» Каттакурганского района, Самаркандская область
Примбетова Каллибека Нурмахамбетовича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Nukus Agro Fish Klaster» Нукусского района, Республика Каракалпакстан
Саидову Дилрабо Аликовну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Pride Workwear» Канимехского района, Навоийская область
Хаджиева Одила Таджибаевича - директора общества с ограниченной ответственностью «Ғофуржон деҳқон» Багдадского района, Ферганская область
Халилова Насимжона Алимовича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Косон файз барака» Касанского района, Кашкадарьинская область
Шерова Журамурода Сафаровича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ягона Бухоро» города Бухары, Бухарская область